Kotwy do montażu elewacji kamiennych

Kotwy kamieniarskie w ofercie Ankora

  • Kotwy nośne płaskownikowe
  • Kotwy nośne rurowe
  • Kotwy stabilizujące
  • Kotwy rusztowaniowe

Zobacz kotwy elewacyjne w naszym katalogu!

Ankora Sp. z o.o.
Józefa Piłsudskiego 23
32-050 Skawina, Poland
NIP: 945-209-02-36
tel: 12 256 05 20
fax: 12 256 05 21

Kotwy do montażu elewacji kamiennych

Kotwy do kamienia i elewacji

Ankora Sp. z o.o. jest znanym i cenionym producentem systemów kotwiących do montażu płyt elewacyjnych z marmuru i granitu. Nasze produkty doceniło już wielu klientów. Umożliwiają one wykonywanie elewacji za pomocą technologii suchego montażu. Polega ona na mocowaniu płyt kamiennych do ścian budynku przy zastosowaniu odpowiednich kotew, bez użycia mas wiążących między kamieniem a ścianą.

Kotwy- czym są i jakie mają zastosowanie?

Jak sama nazwa wskazuje, kotwy są łącznikami, przeznaczonymi do kotwienia, czyli połączenia sąsiadujących ze sobą elementów o różnych możliwościach przejęcia zewnętrznych obciążeń. Ich zamienna nazwy to ankry, łączniki lub kołki. Kotwy montażowe używane są w budownictwie przy montażu ościeżnic drzwi lub okien. Można wykorzystywać je na powierzchniach odpornych na ingerencję śrub i gwoździ. Cechują się dobrą wytrzymałością i utrwaleniem połączenia.

Dlaczego warto wybrać kotwy ze stali nierdzewnej z oferty firmy Ankora?

Nasze kotwy do elewacji wykonane są ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, co oznacza, że nie ulegają erozji. Kotwy ze stali nierdzewnej są także nieczułe na działanie czynników atmosferycznych. Montaż kotwy ze stali nierdzewnej jest także prosty. Materiał z którego jest wykonane złącze sprawia, że jest ono wyjątkowo odporne nawet na przestrzeni kolejnych lat. Wszystkie kotwy do kamienia i elewacji produkowane przez naszą firmę posiadają aprobatę techniczną ITB oraz Krajową Ocenę Techniczną.